Земля на СУМЩИНІ й в УКРАЇНІ продовжує дорожчати…

24

Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами СУМЩИНИ, в тому числі й членами ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ  ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО), сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…

Про здобутки, проблеми  й виклики, які нині є у фермерів СУМЩИНИ, і яку роль аграрії відіграють в соціально-економічному житті області…

У нинішньому  2024 році ціни на землю в СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ, як і в інших регіонах держави, залежать від кількох чинників, включно з розташуванням, родючістю ґрунту, доступом до інфраструктури, а також впливом війни та економічної ситуації.

Про орієнтовні ціни

Сільськогосподарська земля: Вартість гектару в центральних регіонах України може зростати до 8–10 відсотків на рік у доларовому еквіваленті, або 15–20 відсотків  у гривнях. У середньому ціна за гектар варіюється від 1200 до 2000 доларів залежно від якості землі та її використання​

Земельні паї: У 2024 році ціни на паї можуть коливатися від 30 000 до 60 000 гривень за гектар залежно від параметрів ділянки​

Оренда: Ставки оренди продовжують зростати, особливо на ділянках із високою продуктивністю. Прогнозується збільшення орендних ставок на 20–50 відсотків у зв’язку з попитом​

Ринок землі: актуальні тенденції та прогнози…

Про тенденції

Через обмежену кількість ділянок із гарними характеристиками очікується подальше зростання цін та посилення конкуренції серед покупців.

Додатковим стимулом для підвищення цін є можливе покращення економічних умов та завершення війни​

Якщо детальніше цікавить конкретна ділянка або регіон, слід звернутися до місцевих агентств нерухомості чи органів управління землею для уточнення актуальних цін…

Отже, у нинішньому  спостерігалося постійне збільшення вартості землі і середня вартість продовжує також зростати і у листопаді.  Про це повідомляє AgroPolit.com.

У жовтні середня ціна гектара в державі складала 51194 гривні, що на понад 2000 гривень більше, ніж у вересні.

Ціни на землю значною мірою залежать від різних чинників, серед яких найважливішим є призначення ділянки.

До слова, вартість землі дорожчає вже третій рік, з моменту відкриття у липні 2021 року ринку землі.

Схвалено вседержавну стратегію розвитку сільського господарства на період  до 2030 року:  передбачена рідтримка малих і середніх фермерських господарств…

Про основні типи земельних ділянок за призначенням

Сільськогосподарські землі – використовуються для аграрної діяльності, їхня вартість коливається від 1 тисячі доларів до 10 тиссяч доларів за сотку залежно від місця розташування та родючості ґрунту.

Промислові землі – ціни сягають від 10 тисяч доларів до 100 тисяч доларів і вище за сотку, залежно від наявності інфраструктури.

Землі під забудову – вартість від 5 тисяч до 50 тисяч доларів за сотку.

Інші землі – лісові, водні, охоронні зони, ціни варіюються значно.

Про фактори, які впливають на ціну

Це  наявність інфраструктури, попит, розташування, родючість ґрунту.

Середня вартість 1 гектара землі в листопаді 2024 року по країні складає 52514 гривень.

Зауважимо, що нині найдорожча земля на Київщині – у середньому 113 600 гривень за гектар, а найдешевша на Миколаївщині – 30647 гривень за гектар…

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ»: «Через нашу байдужість транснаціональні компанії за 5-10 років можуть безповоротно знищити родючість та потенціал української землі…»