ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО, голова фермерського господарства, член ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини»: «Місцеві аграрії кооперуються та підтримують один одного… Зараз ми допомагаємо один одному, сіємо, що можемо посіяти, об’єднуємося, бо разом ми сильніші»

22

Незважаючи на війну, завдяки підтримці Програми USAID АГРО, фермери прикордоння СУМЩИНИ продовжують працювати і повністю засівати всі свої площі, сплачувати податки, створювати робочі місця та дбати про продовольчу безпеку України…

Фермерські гранти та фінансування: як отримати підтримку для власного проєкту…

Про роботу у надскладних умовах аграріїв повідав ВЛАСЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ, голова місцевого фермерського господарства, член ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини», повідомила  сторінка в Фейсбуці https://www.facebook.com/usaid.agro…

ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО працює у сільському господарстві вже багато років. Він отримав профільну освіту – закінчив плодоовочевий технікум, потім інститут.

Професійний шлях почав з БУРИНСЬКОГО ЦУКРОВОГО ЗАВОДУу в СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ куди влаштувався бригадиром, далі працював на місцевому елеваторі, де пройшов шлях від майстра до заступника директора з якості.

Згодом ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО переїхав у село на Сумщині та став головою колгоспу. А з 1999 року, після розформування колгоспу, продовжив працювати на землі, яку йому довірили в оренду односельці.

Сьогодні ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ обробляє 260 гектарів землі. Вирощує зернові та олійні культури.

Щоб господарство було більш стійким, цьогоріч засіяв по 30-40 гектарів різних культур – ріпаку, пшениці, ячменю, соняшника – та 100 гектарів сої.

Село, де фермерує пан ВОЛОДИМИР, розташоване в північному прикордонні та на початку повномасштабного вторгнення потрапило в окупацію.

«Перший рік після звільнення працювати було дуже важко», – пригадує фермер.

Та й зараз прикордоння залишається неспокійним через щоденні обстріли. Однак аграрії не полишають свою землю та продовжують роботу. Щоб підтримати мікро та малі господарства з прифронтових та деокупованих територій, у 2023-2024 роках Програма USAID АГРО надала мінеральні добрива.

ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ ВЛАСЕНКО подав заявку через Державний аграрний реєстр (ДАР) та отримав від Програми USAID АГРО восени мінеральне добриво.

«Завдяки добривам, які надала нам Програма USAID АГРО, ми підживили пшеницю і ячмінь. Ця допомога була дуже доречною, особливо в період, коли не було можливості взяти кредит на добрива та засоби захисту рослин», – каже фермер.

Нещодавно ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО зібрав із підживлених полів урожай. Попри складні погодні умови, вдалося вийти на бажаний рівень врожайності культур.

На СУМЩИНІ завершується збирання врожаю ранніх сільськогосподарських культур…

Тепер фермер зможе продати зерно та продовжувати відновлювати господарство.

«Хотіли б обновити машинно-тракторний парк, закупити нові знаряддя, адже більш сучасна техніка дає кращий результат та менші енергозатрати», – ділиться  ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ.

«Різницю особливо видно, коли працюєш стареньким трактором і необхідно виконати якусь операцію: іноді потрібно три рази пройти там, де сучасний трактор упорався б за один раз».

ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО розповідає, що місцеві аграрії кооперуються та підтримують один одного. Сусідський фермер, який має комбайн, допоміг пану Володимиру зібрати врожай.

«Зараз ми допомагаємо один одному, сіємо, що можемо посіяти, об’єднуємося, бо разом ми сильніші».

Фермер вірить, що після перемоги українські аграрії стануть ще потужнішими: «Ми, аграрії, як працювали так і будемо працювати, не здаватися і вірити, що наступить мир. Дякуємо всім, хто має можливість та підтримує нас сьогодні в таких непростих умовах. Я вірю, що колись настане час і ми, українці, матимемо набагато більше ресурсів та зможемо і самі надавати допомогу тим, кому вона буде необхідна».

Зауважимо, що Програма USAID АГРО підтримує мікро, малі та середні (ММСП) агропідприємства, виробників зернових та олійних культур, на важливих етапах виробництва. Зокрема, у доступі до критичних матеріально-технічних ресурсів: упродовж 2023 – початку 2024 років, через Ініціативу USAID AGRI-Україна, Програма USAID АГРО надала насіння та добрива понад 14 тисячам українських агровиробників. Ця допомога забезпечила ресурси для польових робіт на площі більше 460 тисяч гектарів та дозволила виростити щонайменше 2 мільйонів тонн зерна…

Про соціальний аспект фермерської діяльності…