Успішні приклади БУРИНСЬКОГО ОСЕРЕДКУ ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» доводять, що отримати грантову підтримку на розвиток власної справи – реально!

12

Про це нашому сайту розповів АНДРІЙ ГУСАК, голова Буринського осередку ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини»:

Місцеві осередки АФЗС:  хто очолює їх і куди звертатися

–Енергія українців та прагнення якнайшвидшої перемоги, миру і свободи надихають людей з різних куточків землі на підтримку, аби спільними зусиллями перемогти російського ворога. Серед тих, хто завжди готовий простягнути руку допомоги – є багато міжнародних фондів та організацій.

Сьогодні хочу поділитися кількома історіями успіху наших асоційованих членів, які завдячують своєму розвитку державним та міжнародним організаціям.

Ці приклади не лише відображають важливість грантів, але я сподіваюся, що в подальшому будуть натхненням для тих, хто мріє про власний шлях до успіху та позитивні зміни у своєму оточенні, а також і для тих, хто поки що, маючи скептичний погляд, не вірить у грантову підтримку.

У кінці 2023 року, як керівник фермерського господарства, я подав заявку та бізнес-план на грант щодо розвитку свого господарства і завдячуючи міжнародній благодійній організації JERU (Спільне реагування на надзвичайні ситуації в Україні міжнародних неурядових організацій Welthungerhilfe та Concern Worldwide) отримав безповоротну допомогу на закупівлю зернопакувальної та розпакувальної машин вітчизняного виробника ТОВ «Завод Кобзаренка».

Один із досвідчених аграріїв нашої асоціації ВІКТОР КОРНІЄНКО (на світлині) із Бошівки, який господарює вже понад 30 років і звик завжди розраховувати тільки на себе, не зупинятися перед будь-якими викликами сьогодення спершу скептично ставився до участі у різних програмах підтримки.

А минулого року зареєтрувався на платформі Farmerhood і отримав на підтримку операційної діяльності свого господарства понад 36 тисяч гривень від благодійної організації «Благодійний фонд Дар».

І у нинішньому році від цього ж фонду очікує на надходження засобів захисту рослин та міндобрив.

«Це був мій перший і успішний досвід, який кардинально змінив стереотип, що гранти – це не для нас. Раджу всім не вагатися, а користуватися всіма можливостями та програмами підтримки», – запевнив Віктор.

Приємно, що серед переможців, які подавали заявки на безповоротну фінансову допомогу до Міжнародних організацій є і наші представники Асоціації.

У рамках «Програми підтримки економічної стійкості України» від міжнародної організації Mercy Corps за умов співфінансування одному господарству надано фінансову допомогу у розмірі 40 000 доларів США.

Міжнародна гуманітарна організація Save the Children у співпраці з Центром Підтримки Бізнесу та Економічного Розвитку двом приватним землевласникам надала фінансову підтримку у розмірі 2500 доларів США.

Наразі обоє переможців вже реалізувують свої проєкти у сфері птахівництва (закупили будівельні матеріали для обладнання приміщень для утримання курей та гусей, інкубатор, молодняк птиці, комбікорм, мотоблок та інше).

По 1500 доларів США отримали 3 наші асоційовані члени з Буринської та Путивльської громад від організацій Mercy Corps та JERU.

Отримані кошти переможці спрямували на розвиток птахівництва, тваринництва та підтримки підприємницької діяльності у сільській місцевості (закуплено доїльний апарат для кіз, електропастух, будівельні матеріали, бензомотокосу, морозильну камеру холодильне обладнання та інше).

За підтримки Швейцарії 2 господарствам з виробництва молока від корів вже погоджені заявки та очікують надходення засобів для миття та дезінфекції обладнання, приміщень та інші засоби гігієни, які покриють їхню тримісячну потребу.

Зараз наша громадська організація активно співпрацює із Всеукраїнською громадською спілкою «Асамблея аграрних палат України» щодо підтримки власників від 3 до 50 корів.

Аби підтримати молочну галузь ми вишукуємо всі можливості щоб допомогти цим господарствам у заготівлі кормів.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА впродовж поточного року поголів’я корів по області зменшилося в межах 2-3%. Ситуація, яка склалася нині у прикордонні має вплив на господарську діяльність і на Сумщині окремі господарства вимушені до оптимізації поголів’я ВРХ. На сьогодні незначна тенденція, але зберігається до зменшення поголів’я.

Відзначу, що значна кількість фермерів проходять третій агросезон лише завдяки підтримці, яка надається різними проєктами міжнародних організацій, зокрема через Державний аграрний реєстр (ДАР). Йдеться про насіннєві матеріали, добрива, що допомагають забезпечувати продовольчу безпеку не лише України, але й усього світу.

Окремо хочу зупинитися на програмах підтримки через ДАР. Через дану платформу агровиробники Буринщини для весняної та осінньої посівних кампаній отримували добрива, а у травні поточного року вже двічі отримали посівний матеріал – це насіння сої та кукурудзи.

До речі, доставку добрив та насіння зі складів у м.Буринь забезпечив наш осередок. Із 1 травня поточного року у ДАР відкрито приймання заявок на отримання бюджетних дотацій на 1 гектар угідь для деокупованих територій аграріям, які обробляють від 1 до 120 га земель. До слова,  у нас уже є перші погоджені заявки фізособам, які отримають фінансування з розрахунку 8 тис. грн. за 1 га оброблюваних земель.

Зараз активно допомагаємо агровиробникам нашої громади реєструватися на платформі ДАР та очікуємо на новини від Міністерства аграрної політики про відкриття наступних програм підтримки.

Ними зможуть скористатися та отримати дотацію агровиробники які:

утримують від 3 до 100 корів – 7 тис. грн за голову;

вирощують від 5 до 500 голів кіз чи овець – 2 тис. грн за голову;

обробляють від 1 до 120 га землі сільськогосподарського призначення – 4 тис. грн за га.

Унікальність програми в тому, що брати участь у ній можуть не тільки юридчні особи та ФОПи, а також і фізособи.

Особисто я, як голова Буринського осередку ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини», постійно спрямовую свою діяльніть у пошуку грантових можливостей для залучення додаткового фінансування для членів нашої організації.

Дякую всім нашим членам за сміливість, відповідальність і активність.

Бажаю успіхів кожному та переконаний, що успішних історій буде набагато більше!

Фермери СУМЩИНИ обирають ЄВРОСЕМ