ТАРАС ВИСОЦЬКИЙ,  виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України: «Продовження автономних торгових заходів для України –  позитивний сигнал для агропереробки»

42

Розвиток переробної промисловості – один з пріоритетів агросектору України.

Агропереробка сприятиме підвищенню конкурентоспроможності українських товарів та розширенню експортних ринків.

Про це виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив під час круглого столу «Організація ефективної взаємодії бізнесу та державних інституцій для гарантованого забезпечення в умовах воєнного стану продовольчих потреб на основі розвитку агропереробки».

Він підкреслив, що Україна за підтримки ЄС створює сприятливі умови для розвитку агропереробної галузі.

«Європейський Союз остаточно схвалив рішення про продовження ще на рік автономних торгових заходів для України. Це позитивний сигнал для переробної промисловості.

Також Рада ЄС затвердила План для Ukraine Facility, який передбачає фінансування бізнесу, і агропереробка – у пріоритеті. Крім того, Урядом збільшена підтримка переробних підприємств за програмою «Доступні кредити 5-7-9».

Субʼєкти підприємництва можуть взяти кредит до 150 млн грн, що дозволить їм збудувати велике економічно ефективне виробництво», – зауважив Тарас Висоцький.

В.о. Міністра агрополітики додав, що дуже важливе завдання для агропереробних підприємств – у процесі євроінтеграції підвищити якість і безпечність продукції до стандартів і вимог ЄС.

Захід організовано Українським клубом аграрного бізнесу.

Участь у заході взяли генеральний директор УКАБ Олег Хоменко, представники державного сектору, аграрних асоціацій.