Схвалено вседержавну стратегію розвитку сільського господарства на період  до 2030 року:  передбачена рідтримка малих і середніх фермерських господарств…

13

Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами СУМЩИНИ, в тому числі й членами ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ  ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО), сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…

ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО, голова фермерського господарства, член ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини»: «Місцеві аграрії кооперуються та підтримують один одного… Зараз ми допомагаємо один одному, сіємо, що можемо посіяти, об’єднуємося, бо разом ми сильніші»

Кабінет міністрів України затвердив стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль: «Це історичний документ, який є не тільки нашим маяком, а й обов’язковим для країни-кандидата до вступу в Євросоюз. Це дороговказ, як ми розвиватимемо наше сільське господарство. Адже мета Стратегії – підготовка аграрного сектору до вступу України в ЄС».

УКРАЇНА наблизилася до вступу в ЄС: що  буде із сільським господарством?

Також Кабмін затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2025-2027 роках.

За словами Віталія Коваля, документ передбачає забезпечення сталого розвитку сільського господарства і сільських територій.

До слова, стратегія розвитку також сприятиме формуванню конкурентоспроможного, стійкого і диверсифікованого аграрного сектору, що забезпечує довгострокову продовольчу безпеку, посилює захист навколишнього природного середовища, включаючи біорізноманіття, пом’якшення наслідків зміни клімату та зміцнення соціально-економічної структури сільських територій.

Агроекологія: про вплив сільського господарства на екосистеми

Прогнозується, що реалізація заходів Стратегії розвитку до 2030 року сприятиме поверненню в обробіток 17,4 відсотка сільгоспземель, недоступних станом на червень 2024 року; збільшення частки переробленої сільськогосподарської сировини до 38,8 відсотків з нинішніх 20,1 відсотка та до 50 відсотків – її частки в експорті у грошовому еквіваленті.

Очікується, що у рослинництві прибуткових сільгосппідприємств  та фермерських господарств до 2030 року стане близько 95 відсотків від загальної кількості, у тваринництві –  до 85 відсотків.

Таким чином, уряд схвалив вседержавну стратегію розвитку сільського господарства до 2030 року, яка передбачає системні реформи аграрного сектора.

Ще раз підкреслимо, що основною метою стратегії є створення сучасного, конкурентоспроможного та екологічно сталого агропромислового комплексу, що сприятиме економічному зростанню, розвитку сільських територій і забезпеченню продовольчої безпеки.

Про основні напрями стратегії:

Використання дронів у фермерській діяльності: які перспективи…

Інноваційний розвиток аграрного сектору:

Впровадження сучасних технологій та цифровізація процесів.

Стимулювання розвитку агротехнічних стартапів.

Підтримка дослідницьких проєктів у сільському господарстві.

Екологічна сталість:

Про використання біоресурсів для виробництва енергії, збереження біорізноманіття, зменшення  використання хімікатів та пестицидів…

Перехід на екологічно безпечні методи виробництва.

Зменшення використання хімічних добрив та пестицидів.

Відновлення деградованих земель.

Підтримка малих і середніх фермерських господарств:

Про державні програми підтримки фермерів

Фінансова підтримка та пільгові кредити для фермерів.

Створення кооперативів для спільної обробки землі та збуту продукції.

Розвиток сільських територій:

Розширення доступу до інфраструктури та комунальних послуг.

Створення нових робочих місць у сільській місцевості.

Розвиток соціальних програм для населення.

Збільшення експорту сільськогосподарської продукції:

Просування української продукції на міжнародних ринках.

Диверсифікація напрямів експорту.

Сертифікація продукції відповідно до міжнародних стандартів.

До речі, дана стратегія також приділяє увагу адаптації аграрного сектору до змін клімату та захисту прав власності на землю. Її реалізація дозволить значно підвищити ефективність агропромислового комплексу та зміцнити позиції України як одного з провідних світових виробників сільськогосподарської продукції…

Хочеться сказати й про таке. В державі вже розроблено чимало різноманітних  програм розвитку сільського господарства. Проте важливо не розробити програму чи стратегію, а головне впровадити її в життя з користю і для аграріїв, і для споживачів їхньої продукції…

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО АФЗС: «Фермери та  люди, які працюють в сільському господарстві, тільки об’єднавшись, зможуть захистити свої права і навести лад на своїй землі…»