Про соціальний аспект фермерської діяльності…

18

Уже давно не секрет, що соціальний аспект фермерства охоплює вплив сільського господарства на громади, суспільство та культуру.

Як фермер зумів оптимізувати виробничі процеси…

І це питання взаємодії між фермерами, місцевими владами і  жителями, економікою і навколишнім середовищем.

–З давніх-давен українці шанобливо ставилися й ставляться до землі – її називали й називають «земля-матінка», «земля-годувальниця», – сказав у ексклюзивному інтерв’ю нашому сайту https://afzs.sumy.ua/    ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АФЗС». – Недарма так  її називали й називають, віддаючи шану життєдайній силі землі…

Без перебільшення, нині без допомоги фермерів соціальна сфера в будь-якому сільському населеному пункті просто-напрсто не виживе.

Адже фермерство у ці складні часи є  основою для розвитку місцевих громад, створення робочих місць і зміцнення соціальних зв’язків.

Фермерські кооперативи і об’єднання, безсумнівно, сприяють соціальній згуртованості, допомагають фермерам обмінюватися досвідом, ресурсами і підтримкою.

А всім разом – підтримувати і розвивати інфраструктуру в селі.

 Ні в кого вже не викликає сумніву, що фермерство  пов’язане з  культурними сільськими традиціями, які передаються з покоління в покоління. Це включає в себе також і  знання про вирощування конкретних культур, місцеві рецепти, ремесла та звичаї тощо.

І дуже важливо, що фермери та приватні землевласники забезпечують роботою значну частину сільського населення.

Використання дронів у фермерській діяльності: які перспективи…

Фермерські господарства також сприяють економічній стабільності регіону через місцевий ринок збуту та підтримку суміжних галузей, таких як транспорт, обслуговування сільгосптехніки і тощо.

Звернемо увагу й на такий аспект.  У  багатьох громадах жінки відіграють ключову роль у сільському господарстві, виконуючи значну частину роботи на фермах.  Праця, звичайно, нелегка. Тому  фермери стараються, щоб їхні права не порушувалися,  враховують їхні права і забезпечують рівні можливості для розвитку та навчання.

І відрадно, що розвиток фермерства сприяє і підвищенню рівня освіти серед сільського населення. І чимало фермерів за власний рахунок допомагають навчатися селянам, які потім працюватимуть в господарстві, зміцюючи його економіку.

Адже поширення сучасних агротехнологій і практик через навчання та консультування  значно підвищує продуктивність і життєздатність фермерських господарств.

 Здоров’я і добробут селян також є невід’ємною частиною піклування фермерів про «соціалку».

І, безсумнівно, фермерство має значний вплив на здоров’я і добробут людей, як через забезпечення продовольчої безпеки, так і через вплив на умови праці та доступ до медичних послуг.

І ще про таке досить важливе питання. Все більше керівників фермерських господарств усвідомлюють необхідність дотримання принципів сталого розвитку, збереження навколишнього середовища і соціальної відповідальності перед суспільством.

Підкреслимо, що соціальний аспект фермерства є критично важливим для забезпечення гармонійного розвитку сільських регіонів, зміцнення громад і збереження культурної спадщини.

А найголовніше, щоб жителі мали матеріальне та соціальне забезпечення, віру в те, що при допомозі фермерів ще не одне покоління житиме й працюватиме на їхній рідній з давніх- давен землі…

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» у ексклюзивному інтерв’ю нашому сайту  https://afzs.sumy.ua/  зауважив:  «Може так статися, що через нашу байдужість транснаціональні компанії за 5-10 років можуть безповоротно знищити родючість та потенціал української землі…»

А ще це може призвести не тільки для занепаду соціальної сфери, а й до знищення населених пунктів

Чи можна це допустити?

ІВАН ЖИТНИК, член Національної спілки журналістів України.

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ»: «Через нашу байдужість транснаціональні компанії за 5-10 років можуть безповоротно знищити родючість та потенціал української землі…»