Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ у розділі НОВИНИ детально розповідав, що в Міністерстві агрополітики відбулася зустріч з представниками Асоціації фермерів землеустрою України.
Представники Громадської організації «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО) – Ращупкін Вячеслав, Шульга Едуард та Ганненко Олег (на світлині) взяли участь в зустрічі з виконуючим обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким.
Даний захід відбувався в приміщенні міністерства за участю президента АФЗУ Віктора Гончаренка, членів асоціації з інших областей, представників державних обласних воєнних адміністрацій.
Темою для обговорення даної двогодинної зустрічі були проблемні питання, які попередньо були сформульовані та передані до міністерства, в тому числі – за ініціативою керівництва АФЗ Сумщини.
Нагадаємо, що всі порушені питання – нині дуже актуальні: бронювання голів фермерських господарств, вдосконалення програми грошових дотацій через ДАР до рівня Європейських правил, повернення пільгового режиму оподаткування ПДВ господарств з кількістю землі до 100 гектарів, проблеми державної реєстрації земель постійного користування за фермерськими господарствами та інші.
Членам ГО «АФЗС» були надані відповіді тільки на чотири питання зазначені вище через обмежений формат зустрічі у часі.
Таким чином, аграрії сподіваються, що все ж таки отримають конкретні відповіді на їхні питання. І не тільки отримають, а й будуть зроблені кроки з боку влади щодо їх вирішення.
І коли це трапиться, наш сайт обов’язково розповість про таку подію своїм читачам…
До слова, наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах розповідав не тільки про цю важливу подію для членів ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» та аграрників СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ в цілому, а порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…
Сьогодні ми порушуємо важливу тему щодо прогнозування врожайності та використання даних для планування…
Сучасні методи зберігання врожаю: як зберегти продукцію свіжою довше…
До речі, про вирощування врожаїв у нинішніх складних воєнних умовах, та прогнозування врожайності на наступні роки – теж велася мова…
Безперечно, прогнозування врожайності є важливим елементом для аграрного сектору, оскільки дозволяє оптимізувати управління ресурсами, покращити планування та знизити ризики.
Використання ж даних для прогнозування врожайності базується на зборі та аналізі великої кількості інформації, яка впливає на ріст культур та їх врожайність.
Які ж ключові аспекти які враховуються під час прогнозування?
Агрономічні дані
Тип ґрунту: вміст поживних речовин, кислотність, структура ґрунту.
Сівозміна: чергування культур на полях впливає на родючість.
Застосування добрив і засобів захисту рослин: важливо відстежувати кількість і час внесення добрив та гербіцидів.
Погодні умови
Температура: дані про температурні коливання протягом сезону.
Опади: інформація про кількість опадів, розподіл вологи.
Сонячна активність: інсоляція, тобто, кількість сонячного світла, яке отримують рослини.
Супутникові зображення та ДЗЗ (дистанційне зондування Землі)
NDVI (Нормалізований індекс рослинності): аналіз біомаси та стану рослинності.
Моніторинг полів: відстеження змін протягом сезону, виявлення проблемних зон.
Історичні дані та аналітика
Динаміка врожайності в минулі роки: аналіз попередніх урожаїв для розуміння трендів.
Аналіз ризиків: оцінка впливу посух, шкідників, хвороб рослин на врожайність.
Моделі машинного навчання та прогнозування
Алгоритми: використання машинного навчання для створення моделей, які можуть передбачати врожайність на основі багатьох факторів одночасно.
Аналіз сценаріїв: прогнозування врожайності залежно від різних варіантів агротехнічних заходів.
Інтеграція IoT і сенсорів
Датчики вологості та температури: в реальному часі допомагають коригувати полив і інші процеси.
Аналіз великих даних: використання комплексних даних для прогнозів та автоматизації рішень.
Словом, прогнозування врожайності дозволяє фермерам заздалегідь підготуватися до можливих змін, і приймати обґрунтовані рішення щодо посівів, догляду за культурами та управління ресурсами. Використання сучасних даних і технологій, безперечно, підвищує ефективність сільськогосподарських процесів та зменшує будь-які ризики…