Представники ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» взяли участь у зустрічі-нараді в Міністерстві агрополітики: вони порушили  конкретні питання сьогодення…

1

Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ у розділі НОВИНИ повідомляв, що 19 серпня 2024 року в  Міністерстві агрополітики відбулася зустріч з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Сільське господарство в умовах зміни клімату: як адаптуватися фермерам до них…

Представники Громадської організації «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО) – Ращупкін Вячеслав, Шульга Едуард та Ганненко Олег взяли участь в зустрічі з виконуючим обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким.

ОЛЕГ ГАННЕНКО, голова НЕДРИГАЙЛІВСЬКОГО ОСЕРЕДКУ ГО «АФЗС»: «Нині наш осередок перебуває  на стадії формування та становлення, простежується тенденція щодо збільшення кількості постійних учасників…»

Даний захід відбувався в приміщенні міністерства за участю президента АФЗУ Віктора Гончаренка, членів асоціації з інших областей, представників державних обласних воєнних адміністрацій.

Темою для обговорення даної двогодинної зустрічі були проблемні питання, які попередньо були сформульовані та передані до міністерства,  в тому числі – за ініціативою керівництва АФЗ Сумщини, а саме бронювання голів фермерських господарств, вдосконалення програми грошових дотацій через ДАР до рівня Європейських правил, повернення пільгового режиму оподаткування ПДВ господарств з кількістю землі до 100 гектарів, проблеми державної реєстрації земель постійного користування за фермерськими господарствами та інші.

Зокрема, були надані відповіді тільки на чотири питання зазначені вище через обмежений формат зустрічі у часі.

Так, в.о. міністра було рекомендовано звертатися до обласних військових адміністрацій з питань надання ознак критично важливих підприємств при вирішенні питання бронювання,  та негайно було надано вказівку представникам департаментів Мінагрополітики в областях надавати фермерам консультативну допомогу.

Було наголошено, що претендувати на бронь від мобілізації можуть тільки фермерські господарства, при цьому фізичні особи-підприємці, які займаються с/г виробництвом на теперішний час такої можливості не мають.

Також невдовзі з’являться зміни в порядку бронювання, прийнятих Кабінетом Міністрів, які станом на день проведення зустрічі в повній мірі невідомі.

З приводу грошових дотацій Тарас Висоцький повідомив, що ця програма буде діяти протягом 2024-2025 років, при цьому вона розрахована на разову участь. Тобто, заявники можуть отримати грошову дотацію на 1 гектар землі чи поголів’я худоби тільки один раз протягом двох років.

При цьому, господарства, які не подали заявку на дотацію в 2024 році, можуть це зробити в 2025 році.

Планується зробити виплати в шість «хвиль»  протягом двох років, щоб максимально охопити учасників програми.

Орієнтовна загальна сума грошової дотацій складатиме 6 мільярдів гривень, яка надійте від західних донорських фондів.

Також Тарас Висоцький, в.о. міністра, пояснив, що зупинки роботи Державного аграрного реєстру викликані великим одночасним доступом та входженням до нього користувачів, внаслідок чого даний електронний сервіс не витримує через обмежений технічний ресурс.

Він пообіцяв підтримати пропозицію щодо впровадження пільгового режиму ПДВ фермерських господарств на урядовому та законодавчому рівні, але зазначив, що малоймовірно дане питання буде вирішено позитивно, оскільки зниження податків суперечать вимогам Європейських інституцій, оскільки останні надають на теперішній час значні кредитивні та грантові кошти підтримки.

Насамкінець  зустрічі були обговорені проблемні питання щодо впорядкування земель постійного користування, наданих фермерським господарствам.

На жаль. через закінчення часу, на який був розрахований захід, не були надані відповіді на інші не менш важливі питання.

Тим не менше, зустріч-нарада пройшла в конструктивному діалозі та обіцянкою сторін про майбутню співпрацю у вирішенні проблемних питань фермерів.

 

ВОЛОДИМИР ВЛАСЕНКО, голова фермерського господарства, член ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини»: «Місцеві аграрії кооперуються та підтримують один одного… Зараз ми допомагаємо один одному, сіємо, що можемо посіяти, об’єднуємося, бо разом ми сильніші»