ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ»: «АФЗС постійно зверталася й звертається до уряду з пропозицією створення в країні ринкових механізмів ціноутворення – створити Українську аграрну товарну біржу»

6

Світовий досвід засвідчує, що в розвинутих країнах Європи ціна сільськогосподарської продукції відрізняється від світових цін на 10-15 відсотків. Коливання цін за рік складає не більше 10-20 відсотків.

На превеликий жаль,  в Україні коливання цін сільськогосподарської продукції складає 100-200 відсотків на рік.

У 2021 році ціни на продовольчу пшеницю склали  11 тисяч гривень за тонну. Потім відбулося зниження ціни до 4-5 тисяч гривень. При цьому ціна хліба не змінилася. А коли й змінювалася, то в бік збільшення.

Жителі Сумщини постійно стикаються із зростанням цін на продукти в торговельних мережах. В той же час ціни на молоко, яке закупляється в селян, залишаються на стабільно низькому рівні.

Громадська організація «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВАЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» неодноразово зверталася з пропозиціями до всіх владних структур як можна вирішити  дані проблеми, а саме: запровадити в Україні європейські умови ведення аграрного бізнесу, на законодавчому рівні прийняти рішення про максимально спрощену систему оподаткування невеликих сімейних фермерських господарств, запровадити європейські механізми дотацій.

Як зауважив нашому сайту      https://afzs.sumy.ua/      ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ», АФЗС постійно зверталася й звертається до уряду з пропозицією створення в країні ринкових механізмів ціноутворення – створити Українську аграрну товарну біржу. На якій на торгах формувалася б ціна на сільськогосподарську продукцію та на матеріально-технічну ресурси, які використовуються в сільському господарстві – дизельне паливо, мінеральні добрива та інше.

 

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО АФЗС: «Фермери та  люди, які працюють в сільському господарстві, тільки об’єднавшись, зможуть захистити свої права і навести лад на своїй землі…»

 

Такий факт. Нинішнього року в Китаї ціна за тонну кукурудзи складає 365 доларів, а на внутрішньому ринку України – 5100 гривень хоча ціна за прямими експортними контрактми складала 283 долари за тонну.

І якщо уряд дослухається до пропозицій АФЗС, то, безсумнівно, права селян на отримання прибутку будуть гарантовані.

Адже гарантування права селян на отримання прибутку від сільськогосподарського виробництва забезпечить збереження сільських населених пунктів, наповнення місцевих бюджетів, утримання соціальної сфери.