Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами СУМЩИНИ, в тому числі й членами ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО), сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…
Наш сайт також розповідав, що 25 червня 2024 року у Люксембурзі відбулась перша Міжурядова Конференція між Україною та ЄС, що ознаменувала початок фактичних перемовин про членство України в Європейському Союзі…
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль тоді, зокрема, зауважив: «Попереду ще багато роботи на шляху до вступу. Ми готові до неї. Ми продемонстрували, що можемо рухатися швидко і досягати неможливого. Сьогоднішня подія це чітко демонструє».
Звичайно, вступ до ЄС, якщо він відбудеться, нестиме й деякі виклики для держави, в тому числі й в сільському господарстві.
УКРАЇНА наблизилася до вступу в ЄС: що буде із сільським господарством?
Наш сайт також детально повідав й про те, що в УКРАЇНІ поки що відсутнє стратегічне бачення та ефективна інституційна підтримка малого фермерства… А без неї пробитися нашим фермерам на ринки ЄС буде ох як нелегко.
До слова, днями єврокомісар із питань сільського господарства ЯНУШ ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ в коментарі «Укрінформу» заявив, що інтеграція українського сільськогосподарського ринку до ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ потребує збільшення спільного бюджету ЄС та посилення малих і середніх сімейних підприємств в УКРАЇНІ.
«Бюджет Спільної сільськогосподарської політики зараз надто малий для багатьох викликів у майбутньому, включно з українським членством. Українські фермери повинні отримувати підтримку на рівні з європейськими, але для цього потрібен додатковий бюджет», – зауважив він.
ЯНУШ ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ підкреслив, що Євросоюз витрачає близько 60 млрд євро на рік на підтримку фермерів коштом фонду Спільної сільськогосподарської політики. За його оцінкою, ця сума становить лише 0,34 відсотка ВВП організації ЄС, і її збільшення потребує політичного рішення стосовно обсягу бюджету.
«Але є ще одне занепокоєння в Європі це структура українського сільського господарства та домінування великих агрохолдингів у цій структурі», – додав єврокомісар.
На думку ЯНУША ВОЙЦЕХОВСЬКОГО, Україна має розглянути питання посилення малих і середніх сімейних ферм, які «є дуже важливими для продовольчої безпеки в майбутньому».
Малі аграрії є пріоритетом для ЄС, і на шляху до вступу Брюссель підтримує таких фермерів в Україні, пояснив він.
Єврокомісар також відзначив, що Україна все одно може заповнити дефіцитні ніші на європейському ринку, як-от олійних чи білкових культур, провівши реструктуризацію виробництва.
Водночас ЯНУШ ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ погодився, що потрібно підтримувати зерновий експорт України до країн Азії та Африки, а також до країн ЄС, які його потребують для підтримки свого тваринництва, – Іспанії, Італії, Нідерландів, Бельгії…
Чи існує реальна державна підтримка малих і середніх фермерських господарств?