Як зекономити фермерам  на захисті зернових та олійних культур  у сільськогосподарському сезоні 2025 року…

22

Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами СУМЩИНИ, в тому числі й членами ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ  ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» (голова ОЛЕГ БОНДАРЕНКО), сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…

БУРИНСЬКИЙ осередок ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» організував доставку добрив зі складу СК «Зерновий» до міста БУРИНЬ для 45  фермерських господарств…

Якщо підсумувати витрати на схему захисту, то вони в сезоні 2024 року склали 15-20 відсотків від всіх витрат на вирощування.

Проте кожен фермер спирається на власну логіку щодо схеми захисту: хтось йде виключно по технології, хтось ситуативно чи комбіновано.

Про це розповів фахівець LNZ Group Віталій Брашован у спецпроєкті «Антикризова економія: Навіщо десикація сої та соняшнику у спекотне літо» на сайті Kurkul.com.

Як зазначив представник LNZ, наприклад в захисті сої, в більшості фермери використовували внесення ґрунтового гербіциду і далі – страховий.

Ця схема абсолютно нормальна –  ґрунтовий захист, а страховий ситуативно — оскільки перший не завжди може справитися з тими викликами.

Кабінет Міністрів України на 2025 рік продовжив фінансування державної програми з підтримки фермерських господарств, які обробляють до 120 гектарів угідь або утримують до 100 корів та/або овець…

Також Віталій Брашован дав декілька порад, як в  сезоні  2025 року зекономити на ЗЗР:

Не економія, а управління коштами. У схемі захисту ключовим має бути не економія, а раціональне використання засобів захисту. Наприклад, ґрунтові гербіциди дорожчі, але вони мають меншу токсичність для культурної рослини, ніж дешевші страхові гербіциди. Після внесення страхового гербіциду у рослини відбувається стрес і вона затримується в рості та розвитку, навіть якщо це некласична соя після внесення гліфосату.

Історія поля. Перед тим як планувати систему захисту, треба розуміти, які проблеми у вас можуть бути на цьому полі. Звичайно на 100 відсотків  вгадати неможливо, адже на стан посівів впливають погодні умови, вологість ґрунту і т.д. Але все ж ви можете зорієнтуватись, знаючи історію поля, проблеми з бур’янами чи шкідниками й на цій основі планувати захист.

Фермери СУМЩИНИ обирають ЄВРОСЕМ

Моніторинг. Варто слідкувати не тільки за своїм полем, а й за фітосанітарною ситуацією в регіону. Наприклад, цього року на Київщині поширювалась діабротика і поодинокі екземпляри вже знаходили й на Полтавщині. Тому важливо наперед продумати, як діяти, коли все ж шкідник мігрує на ваше поле.

Якість засобів. Не варто гнатись за дешевими ЗЗР. Напевно кожен фермер стикався з такими явищем, як фальсифікат. Тому варто купувати агрохімію, тільки в перевірених виробників

Купуйте агрохімію до нового сезону. Закупки розхідних матеріалів раціональні фермери розпочинають наприкінці сезону, тобто в листопаді-грудні. Адже не секрет, що компаній на новий сезон переглядають прайс на продукцію.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.

Малі виробники на сторожі продовольчої безпеки: Декларація ООН про права селян та інших людей,  які працюють у сільській місцевості