Наш сайт https://afzs.sumy.ua/ на своїх сторінках у розділах порушує різноманітні теми щодо вирощування фермерами сільськогосподарських культур, про їхні досягнення, а також – про проблеми та виклики…
ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ», у ексклюзивному інтерв’ю сайту https://afzs.sumy.ua/ зауважив: «Може так статися, що через нашу байдужість транснаціональні компанії за 5-10 років можуть безповоротно знищити родючість та потенціал української землі…»
І ці слова, в першу чергу, слід сприймати як застереження тому, що середні та малі фермерські господарства в нинішній час можуть і не вижити.
Адже ринок землі набирає темпів…
«Земельна реформа в Україні відбулася: найближчими роками земля може подорожчати на 20 відсотків», проінформував українців ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ, якого 5 вересня 2024 року призначено Міністром аграрної політики та продовольства України.
«З моменту відкриття ринку землі 2021 року земля в Україні подорожчала з 39 тис. грн/га до 46 тис. грн/га 2024 року, наступними роками її вартість може зрости приблизно на 20%», повідомив міністр в інтерв’ю Forbes Ukrainе.
Юридичні аспекти фермерської діяльності: права та обов’язки фермерів…
«Ринок землі поступово набуває комерційної привабливості. У 2021 році спостерігалася обережність. У перший рік відкриття ринку змінили власника 74 392 земельні ділянки – 178 344 га. У 2024 році відчужено 193 560 ділянок, або майже 400 000 га. Цей рівень волатильності та ліквідності ринку дає змогу сказати, що земельна реформа відбулася», – підкреслив він.
ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ зауважив, що перші аукціони з оренди державних земель відкриються 1 жовтня 2024 року на «Прозорро.Продажі». А в рамках програми «Земельний банк» можна орендувати земельні ділянки різної площі, починаючи від 2 гектарів.
Підкреслимо, що законодавство цивілізованих країн не передбачає продаж землі юридичним особам.
До слова, світовий досвід засвідчує, що де приймалися закони про продаж землі юридичним особам – Мадагаскар, країни Латинської Америки – відбувалися крах сільськогосподарського виробництва, соціальна нестабільність, загроза продовольчої безпеки у державах…
ГО «АФЗС» закликала всіх небайдужих громадян вивчити та використовувати досвід Польщі, інших цивілізованих країн Європейського Союзу в захисті землі та людей, які проживають на ній.
ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» звертається до всіх небайдужих людей вступати до громадської організації, та брати активну участь у діяльності її місцевих осередків.
Адже тільки спільними зусиллями можна не допустимо того, щоб знищувалася родючість нинішніх врожайних полів, що може привести до дефіциту продовольства в державі і навіть – до голоду.
Підкреслимо, що родючість української землі створювалася багатьма поколіннями наших предків.
І якщо вона потрапить у власність транснаціональних компаній, земля вже ніколи не буде УКРАЇНСЬКОЮ…